luchtreiniger,luchtbevochtiger, luchtontvochtiger,venta, boneco
voor gezonde lucht
vacatures contact over airsain
Direct Advies: Bel 0497-512164 (NL)
  Gratis geleverd     Gratis Technoline Weerstation bij een bestelling vanaf € 299,-     Prijzen inclusief BTW
 HOME | AANBIEDING | PRODUCTEN | MERKEN | VERGELIJK | ACCESSOIRES | MIJN AIRSAIN |
ZOEK 
NIEUWS
mei 2012 (3)
april 2012 (3)
maart 2012 (3)
februari 2012 (6)
januari 2012 (5)
december 2011 (5)
november 2011 (3)
oktober 2011 (4)
september 2011 (3)
augustus 2011 (2)
juli 2011 (3)
juni 2011 (4)
mei 2011 (8)
april 2011 (8)
maart 2011 (6)
februari 2011 (8)
januari 2011 (13)
december 2010 (6)
november 2010 (9)
oktober 2010 (8)
september 2010 (10)
augustus 2010 (8)
juli 2010 (5)
juni 2010 (6)
mei 2010 (5)
april 2010 (6)
maart 2010 (10)
februari 2010 (4)
januari 2010 (4)
december 2009 (2)
oktober 2009 (7)
augustus 2009 (19)
juli 2009 (10)
juni 2009 (13)
mei 2009 (3)
april 2009 (14)
maart 2009 (2)
februari 2009 (7)
januari 2009 (10)
december 2008 (5)
november 2008 (6)
oktober 2008 (7)
september 2008 (5)
augustus 2008 (4)
juli 2008 (8)
juni 2008 (7)
mei 2008 (2)
april 2008 (5)
maart 2008 (6)
februari 2008 (3)
december 2007 (3)
november 2007 (4)
oktober 2007 (14)
september 2007 (17)
augustus 2007 (1)
april 2007 (1)
juli 2006 (1)
mei 2006 (1)
september 2005 (1)
november 2003 (1)

OPENINGSTIJDEN
ma t/m vr van 9 - 18 uur


MEI 2012
hygrometer

Gratis
Weerstation
met hygrometer en thermometer
t.w.v. € 24,50 bij bestellingen vanaf € 299,-


Home Nieuws Luchtvochtigheid

LUCHTVOCHTIGHEID KANTOOR TE LAAG

02 OKT 2010 12:10

Luchtbevochtigers voor kantoor vindt u bij AirSain!

Droge lucht in kantoren

Steeds meer werkgevers erkennen het belang van een goede luchtkwaliteit op de werkvloer. Als u denkt enkel thuis last te hebben van droge lucht, dan hebt u het mis. Vooral in een kantooromgeving komt vaak droge lucht voor. In de zomermaanden kan de luchtvochtigheid aanzienlijk dalen door het gebruik van airconditioning. Moderne airconditioners zoals Daikin Ururu Sarara beschikken daarom ook over een bevochtigingsfunctie zodat een gezonde luchtvochtigheid behouden blijft.

Waarom luchtbevochtigers inzetten in kantoren? Gedurende het najaar en de wintermaanden ontstaan pas echt problemen door droge lucht in kantoren. De verwarming en eventueel het centrale ventilatiesysteem zijn de gehele dag volop in werking. Om koude lucht buiten te houden wordt tijdens deze maanden een kantoor vaak minder goed geventileerd. Ramen blijven dicht om tocht te voorkomen. Als überhaupt al voldoende geventileerd wordt, treedt enkel zeer droge en koude winterlucht de kantoorruimte binnen. Koude lucht kan weinig vocht bevatten. De relatieve vochtigheid van de frisse winterlucht is dan ook zeer laag.

Klachten door lage luchtvochtigheid op kantoor

Een lage luchtvochtigheid in kantoren heeft veel invloed op de productiviteit en het welbevinden van de medewerkers. Natuurlijk ontstaan ook op de werkplek klachten met de gezondheid zoals droge ogen, hoofdpijn, hoesten, keelpijn en een verstopt gevoel in de neus. Men ziet mensen vaak in de ogen wrijven en voorovergebogen naar het beeldscherm turen vanwege het ontbreken van voldoende vocht in de lucht. Vermoeidheid, problemen met concentreren en dagelijkse hoofdpijn zijn vaak gehoorde klachten bij kantoormedewerkers. Luchtbevochtigers dragen bij aan een goede gezondheid in kantooromgevingen!

Luchtkwaliteit kantoren. Schone lucht?

Vaak denkt men dat kantoorruimten schoon en fris zijn vanwege het ontbreken van zichtbaar stof en andere verontreinigingen. Dit is een misvatting. De lucht in een kantoor is veelal verontreinigd met fijnstof afkomstig van onder andere toners en cartridges. Kantoren bevinden zich doorgaans ook op plaatsen met druk verkeer in de nabijheid. Veel kantoren vinden we terug in de binnenstad of op een druk bedrijventerrein met omliggende snelwegen. ”Verse” buitenlucht bevat grotere hoeveelheden fijn stof afkomstig van verkeer en omliggende industriële bedrijven.

Doorgaans bevinden zich een aantal mensen de gehele dag in een kantoorruimte. Een kantoor raakt bedompt, muf en eventueel ontstaan na verloop van tijd nare luchtjes. Al deze factoren hebben een nadelige invloed op de luchtkwaliteit. Bij een slechte luchtkwaliteit presteren medewerkers slechter en de kans op het maken van fouten wordt groter. Een slechte luchtkwaliteit op kantoor kan zelfs ook bijdragen aan een hoger ziekteverzuim onder werknemers.

Statische electriciteit bij lage luchtvochtigheid

Bij droge lucht in een kantoor is ook sprake van veel statische elektriciteit. Elektrische apparatuur zoals pc's, beeldschermen en printers voeden de lucht met een elektrische lading. Bij een lage luchtvochtigheid heeft men snel het gevoel van ”spanning in de lucht”. Hoofdpijn en vermoeidheid wordt ook geweten aan een teveel aan statische elektriciteit.

Effectieve luchtbevochtiging voor kantoren

U ziet, om het kantoor tot een gezonde werkplek te maken is het sterk aan te bevelen om de luchtkwaliteit te verbeteren. Luchtbevochtigers voegen zeer effectief vocht aan de lucht toe zonder dat de werknemers hier hinder van ondervinden. Enkel de bevochtiger(-s) bijvullen, periodiek reinigen en eventueel voorzien van een anti-kalk patroon volstaat voor een krachtige, hygiënische bevochtiging van de lucht.

Afhankelijk van de grootte van de te bevochtigen ruimte kunt u kiezen uit een aantal typen luchtbevochtigers:

Voor meer informatie of bestellen zie koud water verdampers, luchtwassers, ultrasone bevochtigers of stoombevochtigers. In kantoren maakt men nagenoeg altijd gebruik van luchtwassers en koudwaterverdampers. Dit tweetal typen luchtbevochtigers heeft een hoge capaciteit voor bevochtiging en een stille werking. Luchtwassers en koud water verdampers vragen weinig onderhoud en zijn zeer geschikt om een lange, onafgebroken periode lucht in een ruimte van vocht te voorzien.

Een bijkomend effect van koud water verdampers en luchtwassers is het effect van luchtreiniging. Verontreinigingen zoals stofdeeltjes worden door de bevochtiger aangetrokken en vervolgens uit de lucht ”gewassen”. Gezuiverde en bevochtigde lucht verlaat de luchtbevochtiger en wordt door de kantoorruimte verspreid. De mate van bevochtiging kan door middel van een aantal standen gestuurd worden. Deze zogenaamde schijfverdampers en bevochtigers met verdampingsfilters zijn verkrijgbaar met uiteenlopende bevochtigingscapaciteiten.

Ruim assortiment luchtbevochtigers

AirSain is leverancier van kwalitatieve luchtbevochtigers voor gebruik in kantoren. Luchtwassers en koudwaterverdampers van de merken AirOSwiss, Boneco, Brune, Stadler Form en Venta worden veelvuldig in kantoorruimten geplaatst. Vaak wordt voor één of meerdere Venta luchtwassers gekozen vanwege het degelijke ontwerp, de hoge bevochtigingscapaciteit en de gebruiksvriendelijkheid van de luchtbevochtiger(s). Venta airwashers zijn verkrijgbaar voor kleine, middelgrote, grote en zeer grote kantoorruimten.

Bevochtiging van grote kantoren / afdelingen

Enkele typen Venta luchtbevochtigers zijn zelfs in staat tot bevochtiging van complete afdelingen in een kantoorgebouw. Om deze reden wordt in grote kantoren doorgaans gekozen voor de Venta airwasher LW 80 en Venta airwasher LW 82. Een Venta bevochtiger van dit type is goed voor bevochtiging van 320 m2. Voor kantoorruimten met deze afmetingen zijn ook enkel typen koudwaterverdampers van Brune leverbaar. Brune B250 is geschikt voor bevochtiging van een ruimte van 180m2, terwijl de Brune B500 zelfs geschikt is voor de beheersing van de luchtvochtigheid in een ruimte van maar liefst 350m2. Voor luchtbevochtiging in grotere ruimten kan men kiezen voor het plaatsen van meerdere luchtwassers en koudwaterverdampers. Overbevochtiging is niet mogelijk met deze luchtbevochtigers omdat vocht in de ruimte wordt gebracht volgens een natuurlijk verdampingsproces van water.

Luchtbevochtigers voor een klein kantoor

Naast bovengenoemde bevochtigers voor grote kantoorruimten heeft AirSain ook een groot aantal luchtbevochtigers voor kleinere kantoren in het assortiment. Luchtbevochtigers van AirOSwiss, Boneco, Brune, Stadler Form, Stylies en Venta zijn zeer geschikt voor bevochtiging van kleine, middelgrote én grote kantoorruimten. Wenst u gedegen advies over kwalitatieve bevochtiging van uw kantoorruimte? De medewerkers van AirSain adviseren u graag!

Luchtbevochtigers verbeteren het binnenklimaat en dragen bij aan een goede gezondheid en welbevinden op de werkvloer. Voor meer informatie of bestellen zie: Overzicht luchtbevochtigers.

Meer lezen over luchtbevochtiging en luchtreiniging voor een gezond werkklimaat?

  • Venta LW80 en Venta LW82. Grote luchtbevochtigers
  • Luchtbevochtiger Brune kopen voor bevochtiging van grote ruimten
  • Luchtreiniger professioneel. Sanyo VW-VF10BG
  • NIEUWS | GEZONDHEID | E-SERVICE | PRIVACY POLICY | SITEMAP | © 2012 Airsain | 24 mei 2012